کاغذ تحریر

  1. خانه
  2. محصولات
  3. کاغذ و تحریر
  4. کاغذ تحریر

نام بین المللی این کاغذ Writing and printing paper می باشد که در ایران با نام کاغذ تحریر شناخته می‌شود. در دو نوع مختلف coated اندود شده و uncoated اندود نشده، تولید می‌شود که نوع uncoated آن در ایران عرضه می شود که می توان روی هر دو طرف آن چاپ کرد و مرکب به طرف دیگر نفوذ نمی کند. از مهمترین ویژگی این نوع کاغذها مقاومت مناسب، روشنی زیاد، قابلیت بایگانی و یا نگهداری دراز مدت آنها می باشد. کاغذهای ظریف، با توجه به مصرف نهایی به صورت رول، ورقه ای و یا به هر دو شکل عرضه می گردند و عمدتاً کاغذ مورد استفاده برای تکثیر، به صورت ورقه هایی با اندازه A4 و نیز برای تهیه پوسترهایی در اندازه های بزرگ تر موجود می باشند و همچنین کاغذ مورد استفاده برای چاپ تجاری و برای تهیه فرم و فهرست، به صورت رول عرضه می گردد.

کاربرد این کاغذ همان طور که از نام آن پیداست در صنعت چاپ و تحریر است که بیشتر برای چاپ انواع مجله و سررسید به مصرف می رسد.

سطح کاغذ تحریر مناسب برای نوشتن با خودکار است. به طور کلی کاغذهای تحریر را با دقت بیشتری تولید می کنند و بنابراین قیمت آن نیز نسبت به کاغذ چاپ گران تر است. کاغذ تحریر به رنگ سفید و یا در رنگ های مختلف ساخته می شود و ممکن است دارای خط و نقش معینی باشد. کیفیت و رنگ کاغذ تحریر بستگی به نوع خمیر آن دارد.

انواع کاغذهای چاپ و تحریر تولید شده از خمیر شیمیایی ، شامل انواع کاغذ ظریف پوشش دار و بدون پوشش است که معمولا حاوی مقادیر کمی خمیر مکانیکی، و یا کاملا فاقد خمیر مکانیکی بوده و ۵ تا ۲۵ درصد نیز مواد پر کننده دارد. طبق قانون تعرفه گمرکی ایالات متحده ، مقدار بیشینه خمیر مکانیکی ۱۰% است.

۵۰-۵۵-۶۰-۶۵-۷۰-۷۵-۷۵-۸۰-۱۰۰-۱۲۰

برای ثبت سفارش روی دکمه زیر کلیک کنید.

فهرست